ADANA SARIÇAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemiz Ulusal Basında

Adana'da meslek liseliler, taşımalı eğitim öğrencileri için yemek yaparak meslek öğreniyor
Evliya Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemiz Ulusal Basında

Günün erken saatlerinde mutfaktaki çalışmalarına usta öğreticiler eşliğinde başlayan öğrenciler, günün menüsüne göre hazırladıkları üç çeşit yemeği, ilçede taşımalı eğitim kapsamındaki 75 okula gönderiyor.

Haftanın beş günü 3 bin 750 öğrenci için yemek hazırlayan öğrenciler, okul bünyesindeki otelde Türk mutfağından dünya mutfağına kadar farklı lezzetlerin yapımını da deneyimleyerek mesleğin inceliklerini öğreniyor.

 Mutfaktaki çalışmalara alanda eğitim gören 199 öğrenciden 20'si katılıyor.

 Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal, AA muhabirine, okulun otel, restoran ve mutfak kısımlarından oluştuğunu söyledi.

 Öğrencilerin okulda kurulu profesyonel mutfakta eğitim aldıklarını aktaran İnal, "Öğrencilerimiz okulun tüm bölümlerinde uygulamalı olarak eğitim görmekte ve bu alanda sektöre en hazır şekilde okulumuzdan mezun edilmektedir. Bu yıl yaklaşık 3 bin 750 öğrencimize okulumuzdan, yemek ve beslenme desteği hizmeti sağlamaktayız. Buradaki en önemli nokta kendi öğrencilerimizin pişirdiği yemekleri yine öğrencilerimizin yemesi. Amacımız buradan mezun ettiğimiz öğrencileri, sektöre hizmet etmeye hazır hale getirmek." diye konuştu.

İnal, Sarıçam ilçesindeki 75 okula, öğrencilerin haftanın 5 günü hazırladığı üç çeşit yemeğin ulaştırıldığını belirtti.

 Adana'da Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanının da bulunduğunu ifade eden İnal, 45 oda kapasiteli otelde öğrencilere uygulamalı olarak otelcilikle ilgili tüm eğitimlerin verildiğini söyledi.

 

Haberin tümünü görüntülemek için tıklayınız...

Elif Su Uludağ Mahallesi 198 Sokak No2A Kat 2 Posta No 01250 Sarıçam/ADANA - 322 200 97 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.